Opona MTB MAXXIS Shorty 29x2.50WT 60TPI 3C-MT/EXO/TR zwijana

Opona MTB MAXXIS Shorty 29x2.50WT 60TPI 3C-MT/EXO/TR zwijana

Cena: 289,00 zł

Brutto

MAXXIS Shorty to agresywna opona do rowerów zjazdowych, gotowa stawić czoła wymagającym mokrym i błotnistym warunkom.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Opis produktu

Po latach zbierania danych i informacji zwrotnych od naszych zawodników World Cup Downhill i Enduro World Series, Shorty na rok 2021 to zupełnie nowa opona. Układ klocków bieżnika został zmieniony, aby poprawić przyczepność na mokrej nawierzchni, osiągi na zakrętach i zdolność zrzucania błota.

“Oznacza to imponujące hamowanie, a zwłaszcza przyczepność na zakrętach na najbardziej nierównym i miękkim podłożu. Co zaskakujące, w naszych testach rozwijania sprawdził się całkiem dobrze. Mieszanka 3C i środkowy bieżnik z lamelami zapewniają dobrą przyczepność na mokrych skałach i korzeniach, a dobrze podparte bloki bieżnika dobrze wytrzymują ostre obciążenia na zakrętach”.
Seb Scott, BikeRadar.com, luty 2017

3C MAXXTERRA
Konfiguracja mieszanki pośredniej stosowana w wybranych oponach górskich. 3C MaxxTerra jest bardziej miękka i zapewnia lepszą przyczepność niż 3C MaxxSpeed, ale zapewnia lepsze zużycie bieżnika i mniejszy opór toczenia niż MaxxGrip.

EXO
Niezwykle odporny na przecięcia i ścieranie materiał dodany do ścian bocznych wybranych opon górskich. Ta gęsto tkana tkanina jest również lekka i bardzo elastyczna, dzięki czemu osiągi opony pozostają nienaruszone. Wybierz EXO Protection na wyjątkowo kamieniste, zdradzieckie szlaki, na których istnieje duże prawdopodobieństwo przecięć i otarć ścian bocznych.

TUBELESS READY
Bezdętkowe zestawy zjazdowe to świetny sposób na zmniejszenie wagi i spędzenie większej ilości czasu w bike parku lub pokonywanie gorących okrążeń podczas lokalnych biegów. Guma kompatybilna z uszczelniaczem jest używana ze znaną dwuwarstwową konstrukcją Maxxis 60 TPI zjazdową i wkładką butylową do wsparcia i ochrony obręczy, aby zapewnić korzyści w postaci zwiększonej przyczepności i niezawodności. Stopka przystosowana do zastosowania bezdętkowego Tubeless Ready bezpiecznie blokuje się na obręczy, a składana stopka zapewnia dodatkową oszczędność masy.

WT (WIDE TRAIL)
Konstrukcja Wide Trail (WT) optymalizuje układ bieżnika i profil opony na nowoczesnych, szerszych felgach. Tradycyjne opony są projektowane na starszych, węższych felgach i mogą tworzyć zbyt kwadratowy profil opony, co prowadzi do mniej niż optymalnych osiągów. Opony WT są zoptymalizowane pod kątem wewnętrznej szerokości obręczy 35 mm, ale udowodniono, że działają w zakresie od 30 do 35 mm szerokości wewnętrznej obręczy, w zależności od preferencji rowerzysty.

Szczegóły produktu

Stan
nowy
Waga
1050 g
Rozmiar opony
29x2.50WT
TPI
60
Technologie opony
3C MAXTERRA / EXO / TR / WT
Stopka opony
zwijana
Mieszanka gumy
3C MAXXTERRA
Rozmiar koła
29"
Dostosowane do E-bike
nie dotyczy
Kolor
czarny